Poniedziałek, 19 lutego 2018 
 
3cinema: informacje

Witamy w internetowych serwisie o kinie eksperymentalnym i awangardowym. Dla początkujących proponujemy krótkie wprowadzenie - Kino Eksperymentalne. Nasza baza filmów i twórców jest wciąż w trakcie budowy, toteż prosimy o wyrozumiałość. Aktualnie dostępna jest dosyć obszerna baza informacji o filmie awangrdowym okresu Wielkiej Awangardy oraz podejyncze informacje z okresu powojennego. Serwis aktualizowany jest często, zapraszamy więc do zaglądania i wpisania się na naszą listę mailingową. Aktualnie w bazie znajdują się informacje o 166 filmach, 57 twórcach filmowych oraz 46 innych rekordów.

Twórcy: Harry Watt

Jeden z filarów , współautor słynnego , twórca wielu filmów propagandowych w czasie II Wojny ?wiatowej. Po wojnie Watt realizował filmy dokumentalne głównie w Afryce i Australii.

więcej >>>

Filmy: Melomaniac (1903)

Zaawansowany film trickowy, w którym Melies zastosował kilkana?cie superimpozycji by pokazać tytułowego Melomaniaka, który tworzy nuty rzucajšc na pięciolinię po kolei swoje głowy. Uzyskany efekt mimo komizmu jest nieco przerażajšcy.

więcej >>>

Tekst: Viking Eggeling i jego abstrakcyjno-dynamiczny film

Czas jako problem czwartego wymiaru w sztukach plastycznych już od dawna absorbuje umysły twórców, i przez włoskich futurystów ten wła?nie problem został wysunięty jako najbardziej dominujšce zagadnienie nad wszystkimi innymi. Wszystkie ?rodki, jakie aż do tego czasu istniały, je?li chodzi o plastyczny i malarski wyraz ekspresji, operujšce realistycznymi lub naturalistycznymi formami, zostały uznane za takie, które już nie wystarczajš, nie odpowiadajš celowi. Tak więc zaczęto poszukiwać w kierunku formistycznym, co rezultacie miało nam dać możliwo?ć realizowania najsubtelniejszych uczuć i wibracji naszej duszy.

więcej >>>

Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o uaktualnieniach strony:

Linki 
Evil Cameraman
2005-11-18 10:31
Cosmic Ray
2005-10-16 21:31
Swinging the Lambeth Walk
2004-06-15 09:41
Colour Box, The
2004-06-15 09:40
Len Lye
2004-06-14 20:42
3CINEMA | film eksperymentalny, film awangardowy