Czwartek, 13 grudnia 2018 
 Where Evil Dwells
reż. David Wojnarowicz, Tommy Turner
 
rok produkcji: 1985
kraj produkcji: USA
czas trwania: 28 min.
taśma: czarno-biała, z dźwiękiem, Super-8
publikacja video/dvd: bfi
 
 Ten film jest jedynym istniejącym fragmentem nigdy nie ukończonego filmu pełnometrażowego Satan Teens. Scenariusz filmu napisał Wojnarowicz w dwie noce zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, gdy grupa odurzonych meskaliną i LSD nastolatków w Nowym Jorku pod wpływem nieco starszego przywódcy zamordowała swojego kolegę wykorzystując rytuały satanistyczne. Ciało chłopca przez wiele tygodni leżało w parku, gdzie członkowie grupy w wolnych chwilach oglądali jego rozkład.

Film zrealizowany przez Wojnarowicza wspólnie z Tommy Turnerem miał w zamierzeniu bazować na relacji władzy i posłuszeństwa - w tym przypadku pomiędzy młodocianym przywódcą grupy i chłopcami uczestniczącymi w morderstwie. Wojnarowicz porównywał tę sytuację do współczesnego społeczeństwa amerykańskiego, rządzonego przez Ronalda Reagana. Główną rolę w filmie gra artysta - performer, Joe Coleman. Demoniczny Szatan steruje orgią swoich podwładnych, którzy tortutują i gwałcą przypadkowe ofiary. Sam Coleman dokonuje w filmie rzeczy ekstremalnych, będących na granicy smaku. Traktuje swoje ciało ?rodkami wybuchowymi, odgryza żywym szczurom głowy.

Niezwykle oryginalny i mocny film Wojnarowicza i Turnera wykorzystuje mroczną, post-punkową estetykę i drapieżny montaż wzbogacony ?cieżką d?więkową zawierającą nagrania czołowych grup amerykańskiego punk-rocka.
 
 #KOMENTAR
alm
le tigre poleca
#KOMENTAR

genialne
#KOMENTAR

genialne
#KOMENTAR
skorpi
ktokolwiek miałby ten film na sprzedaż prosze o kontakt na heliogobal@op.pl albo na gg 1441029, plisek o szybkie odpisani
#KOMENTAR
fro
cudna dyschaotynika umyslu
#KOMENTAR
territorial_pissingswp.p
ma ktoś ten film??


#KOMENTAR
z
od niedawna dostępne po
http://www.ubu.com/film/transgression.htm

treść komentarza:

podpis: (e-mail):
antyspam: (ile to/how much is 4+2): 
David Wojnarowicz
Richard Kern
Lydia Lunch
Nick Zedd
Evil Cameraman
The Wild World of Lydia Lunch
Fingered
Police State
Thrust in Me
Poza Tabu ? nowojorskie Kino Transgresji
Deathtripping - Cinema of Transgression
Totem of the Depraved


3CINEMA | Filmy | Where Evil Dwells, reż. David Wojnarowicz, Tommy Turner