Wtorek, 25 lipca 2017 
 
3cinema: informacje

Witamy w internetowych serwisie o kinie eksperymentalnym i awangardowym. Dla początkujących proponujemy krótkie wprowadzenie - Kino Eksperymentalne. Nasza baza filmów i twórców jest wciąż w trakcie budowy, toteż prosimy o wyrozumiałość. Aktualnie dostępna jest dosyć obszerna baza informacji o filmie awangrdowym okresu Wielkiej Awangardy oraz podejyncze informacje z okresu powojennego. Serwis aktualizowany jest często, zapraszamy więc do zaglądania i wpisania się na naszą listę mailingową. Aktualnie w bazie znajdują się informacje o 166 filmach, 57 twórcach filmowych oraz 46 innych rekordów.

Twórcy: Robert Breer

Artysta amerykański, jeden z z najważniejszych twórców współczesnego eksperymentalnego filmu animowanego.

więcej >>>

Filmy: Stray Dogs (1985)

Utrzymane w typowej dla nowojorskiego undergroundu lat 80. film stworzony przez tandem Richard Kern - . Film opowiada o seksualnej obsesji młodego mężczyzny starszym artystš, który ignoruje jego zaloty. W miarę rozwoju akcji, młody mężczyzna wyraża swoje emocje za pomocš destrukcji własnego ciała, krwawi, traci kolejne kończyny. Bardzo ciekawie użyta jest ?cieżka d?więkowa, która składa się z przemieszanych nagrań nowojorskich grup punkowych oraz wstawionych w usta bohaterów lakonicznych wypowiedzi z offu.

więcej >>>

Słownik: futuryzm

Awangardowy kierunek w literaturze, sztukach plastycznych, teatrze, muzyce i filmie, rozwijajšcy się w I ćwierćwieczu XX stulecia, głównie we Włoszechi w Rosji. Głównym założeniem futuryzmy była idea anarchicznego buntu przeciw ustalonym normom życia społecznego, wszelkim tradycjom kulturalnym i artystycznym, przy jednoczesnej apoteozie nowoczesnej cywilizacji, fascynacji technikš, dynamizmem, wielkomiejskim życiem; nawišzywał do nietzscheanizmu, gloryfikujšc postawę ekspansywnš, siłę, walkę, prowokacyjny i burzycielski nastrój. F. narodził się z protestu przeciwko mieszczańskim formom życia; jego konsekwencje polityczne były krańcowo różne: od powišzań z faszyzmem (Marinetti Futurismo e fascismo) do zwišzków z lewicš komunistycznš.

więcej >>>

Podaj swój e-mail aby otrzymywać informacje o uaktualnieniach strony:

Linki



 
Evil Cameraman
2005-11-18 10:31
Cosmic Ray
2005-10-16 21:31
Swinging the Lambeth Walk
2004-06-15 09:41
Colour Box, The
2004-06-15 09:40
Len Lye
2004-06-14 20:42
3CINEMA | film eksperymentalny, film awangardowy