Czwartek, 13 grudnia 2018 
 Un Chant D'Amour
reż. Jean Genet
 
rok produkcji: 1950
kraj produkcji: FRA
czas trwania: 25 min.
taśma: czarno-biała, bez dźwięku, 16mm
publikacja video/dvd: bfi
 
 Reżyseria, Scenariusz, Montaż: Jean Genet
Produkcja: Nico Papatakis
Zdjęcia: Jacques Natteau

OBSADA


Lucien Senemaud
Java
Andre Reybaz
Coco Le Martiniquais

 
 Kadr z filmu <i>Un Chant d`Amour</i> Kadr z filmu <i>Un Chant d`Amour</i>  
 Ten film wpłynął na całe pokolenie związanych ze ?rodowiskiem gejowskim reżyserów. Przez lata zakazany, rozpowszechniany nielegalnie stał się kultową pozycją kina gejowskiego.

Un Chant D'Amour to poetycka, erotyczna fantazja wię?nia przebywającego we francuskiej twierdzy. Grany przez Luciena Senemaud mężczyzna płonie z pożądania do wię?nia z celi obok, którego może sobie jedynie wyobrażać. Niezwykle sugestywne są sceny jedynego możliwego kontaktu, do którego dochodzi za pomocą dymu wydmuchiwanego z ust do ust przez szczelinę w ?cianie. Cały film przesiąknięty jest bardzo intensywnym pożądaniem zamkniętych w pojedynczych celach wię?niów i zawiera kilka bardzo ?miałych scen erotycznych. Ten wizyjny i oryginalny film to jedyny obraz legendarnego pisarza francuskiego, Jeana Geneta.

Film został stworzony z zamysłem projekcji jedynie w zamkniętym gronie koneserów, szybko jednak wymknął się z rąk twórców i jego kopie zaczęły krążyć w różnych wersjach po całym ?wiecie. Pierwsza publiczna projekcja odbyła się Cinematheque Francaise w 1954 i mimo iż pozbawiona została najbardziej ?miałych scen wzbudziła bardzo wiele emocji. Gdy Jonas Mekas urządził pierwszą projekcję filmu w Nowym Jorku, został w jej trakcie aresztowany i poinformowany iż "powinien zostać rozstrzelany przed ekranem kinowym za za?miecanie Ameryki". Londyńska premiera z 1971 roku nie wzbudziła sensacji, gdzie film uznany za eksperymentalny i artystyczny, a więc nie podlegający cenzurze.

 
 #KOMENTAR
nw33@poczta.onet.p
Film rzeczywiście świetny i warty zobaczenie. I nie dlatego, że porusza wątek homoseksualny, ale dlatego, że jest świetny obrazowo. Czerń gra tutaj znakomicie. A przy okazji: między sferą więzienną (rzeczywistą) a sferą wolnej przestrzeni (wyobraźniową) zachodzą bardzo piękne relacje. Nie wiadomo, która część lepsza, być może ta poza przestrzenią więzienia..
#KOMENTAR
cafira79@inwind.i
come faccio a vedere questo film
#KOMENTAR
cinegenia@gmail.co
Najlepszy film erotyczny kiedykolwiek widziałem
#KOMENTAR
cinegenia@gmail.co
Najlepszy film erotyczny kiedykolwiek widziałem

treść komentarza:

podpis: (e-mail):
antyspam: (ile to/how much is 2+4): 

Jean Genet

3CINEMA | Filmy | Un Chant D'Amour, reż. Jean Genet