Czwartek, 13 grudnia 2018 
 Valse Triste
reż. Bruce Conner
 
rok produkcji: 1979
kraj produkcji: USA
czas trwania: 5 min.
taśma: czarno-biała barwiona, z dźwiękiem, 16mm
 
 Kadry z filmu <i>Valse Triste</i> Bruce Connera  
 Film found-footage, w którym Conner przywołuje swoje dzieciństwo w Kansas za pomocą skrawków filmów powstałych w tym okresie.

Conner dobrał starannie wyselekcjonowane fragmenty by nadać filmowi rys autobiograficzny, zadbał nawet o włączenie do ?cieżki d?więkowej fragmentów muzyki z typowych audycji radiowych tamtych lat.

Widzimy chłopca ?niącego obrazy sielankowego dzieciństwa na amerykańskiej prowincji lat 40., wiejski dom, zwierzęta, kwitnące kwiaty, czasy szkolne, specyficzne ciężarówki i typowe dla amerykańskiego krajobrazu wysokie wiatromierze. Valse Triste kończą zdjęcia odjeżdzających samochodów i pociągu. Cało?ć przypomina krótkie, melancholijne westchnienie nad przeszło?cią i wspomnieniem własnej niewinno?ci.
 
 #KOMENTAR
ryszar
Widziałem kiedyś retrospektywę Connera w Stanach, na której puszczane były także różne filmy (chyba z DVD albo video) - ten zrobił największe wrażenie
#KOMENTAR
dnaor
ściągnąłem właśnie i obejrzałem ten film. przyjemny. dobrze się go ogląda, jest to rzeczywiście pewnego rodzaju westchnienie, ale niestety nic szczególnego w sobie nie ma. nic
#KOMENTAR
lo
te filmy trzeba obejrzeć z 16mm, tylko wtedy klimat jest namacaln

treść komentarza:

podpis: (e-mail):
antyspam: (ile to/how much is 1+4): 

Bruce Conner

3CINEMA | Filmy | Valse Triste, reż. Bruce Conner